صفحه شخصی آتیلا امینی   
 
نام و نام خانوادگی: آتیلا امینی
استان: البرز - شهرستان: کرج
رشته: کارشناسی عمران
شغل:  طراح و محاسب ساختمان - برنامه نویس سی شارپ - مدرس محاسبات ساختمان با نرم افزارهای ایتبس و سیف در مجتمع فنی تهران- عضو فعال گروه ایرانی نرم افزار عرشیا (نرم افزار سازه سقف)
تاریخ عضویت:  1392/06/31
 روزنوشت ها    
 

 نرم افزار طراحی هوشمند انواع سقف های متداول در ایران با بازار آمد بخش عمران

5

نرم افزار طراحی هوشمند انواع سقف با نام تجاری " سازه سقف" نسخه 1-92 ؛ همزمان با روز مهندس ؛ وارد بازار شد. این نرم افزار قادر به طراحی سقف های کامپوزیت معمولی ؛ کامپوزیت عرشه فولادی ؛ تیرچه بلوک و تیرچه کرومیت است. از خصوصیات بارز این نرم افزار طراحی و کنترل هوشمندانه آن است. بطوریکه این نرم افزار با الگوریتم های کاملاً هوشمندانه ؛ قادر به طراحی سقف های مذکور در بهینه ترین حالت ممکن است. مهندسین محاسب عزیز فراموش نکنند که همواره در طراحی سقف های ساختمان ها همیشه طراحی سقف ؛ با افراط و تفریط همراه است.

"گروه ایرانی نرم افزار عرشیا" با سرپرستی و همت جناب اقای "مهندس موسی غلامحسینی" (مهندس پایه یک طراحی و نظارت سازه های بتنی و فولادی و سازه های بلند مرتبه از وزارت مسکن و شهرسازی و کارشناس ماده 27 سازمان نظام مهندسی تهران) تشکیل و تهیه نرم افزار "سازه سقف" را در اولیت کار خود قرار داد.اکنون بعد از گذشت چند ماه و نوشتن صدها خط کد نویسی برای این نرم افزار ؛ دوستان و همکاران محترم میتوانند این نرم افزار را تهیه و با خیالی آسوده به طراحی سقف های مورد نظر خود بپردازند.

قابل ذکر است که نرم افزار "سازه سقف" در روز پنجشنبه (92/12/15) در "اولین همایش تخصصی طراحی عملکردی سازه ها" در تهران به جامعه مهندسی معرفی خواهد شد. همکاران محترم در صورت تمایل با شرکت در این همایش تخصصی؛ که با همت سایت "سازه"808"(برای رفتن به سایت همایش اینجا کلیک کنید) برگزار خواهد شد ؛ میتوانند از نزدیک با این نرم افزار آشنا شده و حتی با ان کار کنند.

همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت نرم افزار "http://sazesaghf.ir" مراجعه نمایید و یا جهت طرح هرگونه سوال با شماره تماس بنده (09128876100 امینی) تماس حاصل نمایید. گروه ایرانی نرم افزار عرشیا همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادان همکاران محترم میباشد و از هر گونه نظر و پیشنهادی در جهت بهبود عملکرد "سازه سقف" استقبال میکند.

پاینده باشید

 

چند تصویر از نرم افزار "سازه سقف"

 

 

 

شنبه 10 اسفند 1392 ساعت 12:45  
 نظرات    
 
موسی غلامحسینی 10:29 یکشنبه 11 اسفند 1392
1
 موسی غلامحسینی
بدینوسیله از تمامی مهندسین گرامی که در زمینه طراحی مورداشاره در نرم افزار مهارت دارند دعوت میشود با اطلاعاتی که از نمونه محاسبات خود دارند در روز همایش از غرفه نرم افزار سازه سقف بازدید بعمل آورده وضمن آشنایی با پیدآوردگان نرم افزار ،عملکرد نرم افزاررا نیز توسط کامپیوترهایی که در غرفه قرار داده شده است بررسی نموده وبا نمونه محاسبات خود چک نمایند و اگر پیشنهادی درخصوص نرم افزار داشته باشند با کمال میل پیشنهاد دوستان مورد توجه قرار خواهد گرفت و بعد از بررسی درصورت تایید نظرات دوستان هدیه ای جهت قدردانی به آدرس ایشان ارسال خواهد گردید. هدف اصلی گروه ایرانی نرم افزار عرشیا در خلق نرم افزارسازه سقف کمک به مهندسین عزیز در خصوص طراحی درست واقتصادی تمامی سقفهای متداول در ایران بوده و اعتقاد دارد سقف اولین نقطه ای است که بارهای وارده برساختمان را تحویل میگیرد و یه سایر المانها منتقل می نماید بنابراین اگر طراحی سقف سازه مورد اعتماد نباشد بقیه المانها با بهترین طراحی ودقیقترین کنترلهای اجرایی عملا" نقشی در پایداری کل سازه نداشته
واین سهل انگاری چه فاجعه ای میتواند بدنبال داشته باشد متاسفانه بایستی اعتراف بکنیم خیلی از طراحان در این بخش غفلت میکنند اینجانب بعنوان کارشناس نظام مهندسی با پرونده هایی که تاکنون در گیر بودم اکثرا مشکل لرزش سقف ، ترک سقف و آسیب های وارده بر تاسیسات خوابانده بر کف سقف بوده ومتاسفانه با بررسی نقشه ها متوجه شدم طراحی وجود نداشته محاسب احتمالا بدلیل کمبود زمان طراحی به یکسری جداول تیپ که احتمالا از نقشه های دیگر بدون اطمینان صحت آن و یا ارتباط آن با کاربری سقف استفاده کرده و با این سهل انگاری خودش و بهره برداری که حاصل یک عمر تلاش خودرا بعنوان یک واحد آپارتمانی هزینه کرده است بخطر انداخته است واقعا آیا میشود برای این قصور میزان مجازاتی را معلوم کرد؟ آنهم برای سقف که از فردای بهره برداری بایستی تمامی وظایف محوله را بنحواحسن انجام دهد و با آن نمی شود همانند طراحی تیر و ستون برخورد کرد که ببینیم زلزله بیاید چه رفتار ی خواهد داشت . سقف چه زلزله بیاید و چه نیاید بایستی رفتار مورد انتظار را انجام دهد بنابراین از فرداری بهره براری از سقف قصور طراح برملا خواهد شد بنابراین عقل سلیم حکم میکند که طراحی سقف را جدی بگیریم گروه ایرانی نرم افزار عرشیا بخاطر احساس مسئولیت وارد این مقوله شده است و سعی کردیم با ساده ترین روش بدون پیچیدگی هایی که متاسفانه برخی از نرم افزارها خدای نکرده برای اغفال خریدار درآن تعبیه میکنند ، در اختیار جامعه مهندسی قرار دادیم و با وسواس زیاد بارها با مراجعه به اساتید بنام عملکرد آنرا مورد کنترل قرارداده و تایید گرفتیم . منتها بازهم از خریداران عزیز درخواست کردیم شما نیز بعد از خرید ، یک هفته نرم افزار را بررسی کنید اگر راضی نبودید عودت دهید و پول خودرا پس بگیرید اگر دلیل محاسباتی محکمی دارید آنرا در اختیار گروه قرار دهید حتما نرم افزار تصحیح شده و معادل قیمت نرم افزار به شما بعنوان قدردانی هدیه نقدی تقدیم خواهد شد . خلاصه کلام ، هدف از خلق این نرم افزار کمک به جامعه مهندسی بوده وبس و از سایر اساتیدی که در بخشهای دیگر مهارت دارند توقع دارد در قالب نرم افزار افکار و تجربه خود را در اختیار بقیه مهندسین قرار دهند بگذارید مکمل هم باشیم و تبحر و تجربه خودرا برای خودمان نگه نداریم برای تبحر وتجربه مان جامعه هزینه زیادی متحمل شده است و در مقابل جامعه وظیفه داریم جبران کنیم .
چرا جامعه مهندسی به این فکر نمی افتد نرم افزاری مثل ایتابس درست کند که آیین نامه های ملی در آن لحاظ بشود و محاسب مجبور نشود برای هر تغییری تقریبا مجددا همه چیز را از صفر شروع کند شاید این توقع زیادی باشد و لی آیا نمی شود نرم افزاری در کنار ایتابس درست کرد که آیین نامه های ملی ما در آن کنجانده شده باشد و آبشن های مربوطه دقیقا منطبق به آیین نامه ما باشد طراح بعد از مدل کردن خیالش راحت باشد که همه چیز درست طراجی شده است خلاصه درد دل زیاد است ، بصورت بدبینانه شاید اگر اینکارها بشود آنوقت همه محاسب خواهند شد و خیلی ها خدای نکرده دکانشان تعطیل خواهد شد ، در صورتی که در کنار طراحی ، تجربه را هم لازم است که میتواند فرق باشد بین طراح ها ولی متاسفانه کسی اقدامی نمی کند شاید رقیب زیاد شود
بهر حال ما در اولین گام با توکل به خداوند متعال شروع کردیم و قصد کردیم اگر سودی هم عاید مان شد ، بعنوان هدیه به موسسات حمایت از کودکان سرطانی کشور تقدیم کنیم انشاالله اگر موفق بودیم برای کارهای بعدی مبلغی برای خود برداریم

در خاتمه
دست همه مهندسین زحمت کش مملکتمان را می بوسم و میدانم
همه آنها چه طراح وچه مجری مظلومانه دارند برای آسیایش بقیه هموطنان
زحمت میکشند و مواردی جانشان را در این کار نیز فدا میکنند و جزء صبور ترین
قشر جامعه هستد من بعنوان یک عضو کوچک جامعه مهندسین به همه آنهاافتخار
میکنم واز صمیم قلب برای همه آنها آرزوی موفقعیت و سربلتدی در انجام تعهدی
که بگردن گرفتند دارم
با تقدیم احترام
موسی غلامحسینی
سرپرست گروه ایرانی نرم افزار عرشیا
آتیلا امینی 00:24 دوشنبه 12 اسفند 1392
0
 آتیلا امینی
با تشکر و قدردانی از استاد عزیزم جناب مهندس غلامحسینی
جا دارد همینجا و در حضور تمامی دوستان و همکاران محترم ؛ از استاد بزرگوارم سپاس و قدردانی نمایم. چرا که هرکه نداند ؛ من میدانم و شاهد بوده ام که ایشون چطور دلسوزانه برای نرم افزار "سازه سقف" زحمت کشیده اند.
بنده نیز به عنوان عضو کوچکی از گروه ایرانی نرم افزار عرشیا ؛ تمامی مهندسان و همکاران محترم را به اولین همایش طراحی عملکردی سازه ها در تهران در 15 اسفندماه دعوت میکنم تا از نزدیک خدمت همکاران عزیزمان باشیم.
به امید دیدار شما عزیزان در 15 اسفندماه(لینک آدرس همایش در بالای همین صفحه درج شده است)
پاینده باشید
محمد جان پرور 13:33 شنبه 6 اردیبهشت 1393
0
 محمد جان پرور
با تشکر بها نرم افزار؟؟